Birlik Beraberlik

İçerisinde bulunduğumuz pandemi süreci sebebiyle satranç camiamızda birçok kişi ve kulübün zor günler geçirdiğini üzülerek duyuyoruz ve görüyoruz.

Tüm spor branşları şüphesiz aynı mücadele içerisinde. Sporcular ve kulüpler sağlıklarını riske atmadan sporlarına ve işlerine devam edebilmenin yollarını arıyorlar. Toplum olarak gereken özeni göstermememiz sebebiyle kurallar sürekli değişiyor ve sabitlenemeyen durum karar almayı daha da zorlaştırıyor.

Hemen hemen her kulüp sporcu sayısında yaşanan azalmadan şikayetçi. Profesyonel sporcular turnuvalara katılamadıkları için işlerini kaybettiklerini düşünüyorlar. Çözüm arayışı içerisindeki bir çok kurum karar almakta zorlanıyor.

Herkesin olumsuz etkilendiği bu dönemde birlik ve beraberliğin her zamankinden daha önemli olduğunu düşünüyorum. Süreç iletişim ve yardımlaşmayı arttırarak yönetilmeli, kararlar soğukkanlı bir şekilde alınmalı. Öncelikle çocuklarımızın, sporcularımızın sağlığı her zaman olduğu gibi önceliğimiz olmalı. Olumsuz durum sebebiyle hızlı çözüm ararken sporcuların sağlığını tehlikeye atma riski iyi analiz edilmeli. Camia olarak yaşanan sorunlara ara verilmeli, gündemimiz sporcuları korumak ve satrancın içerisinde tutmak olmalı. Gruplaşmalar ortadan kalkmalı ve birlik beraberlik ruhu ile camia içi fikirleşme ve yardımlaşma arttırılmalı.

Önemli kulüplerin zor günlerde elini taşın altına koyması gerektiğini düşünen birisi olarak süreç zorlaştıkça sporcularımıza olan desteğimizi arttırabildiğimiz için kendimi iyi hissediyorum.

Bu zor süreçte ihtiyaç duyulması durumunda kulübümüzün ve kurumumuzun tüm imkanlarını dostlarımızla paylaşmaktan mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim.

En kısa sürede turnuvalarda görüşmek dileğiyle

FM Fethi Apaydın

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2020