Gens Una Sumus

Dünya Satranç Federasyonunun sloganı ‘’Gens Una Sumus’’ latince ‘’Biz bir aileyiz’’ anlamına gelmektedir. Bir satranç yazısı için en klasik başlıktır. Fakat bana göre asıl mesele bu sözden ne anladığımızdır.

Aile olmak kaç kişi olduğuna bakmadan bir olmaktır. Saygı ve sevgidir. Sorumluluktur. Hesapsız ve çıkarsız ilişkidir. Fedakarlıktır. En kutsal duyguların toplandığı yerdir aile. Zor günde bir olmaktır.

Camiamızı bir aile, içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecini de zor gün olarak düşünürsek büyüklerin sorumluluk alması gereken bu süreç hepimiz için bir tartıdır. Bu zamanda ortaya koyulan somut çözümler ve destekler, sözlü olarak dile getirilen her projeden, verilen vaatlerden ve her iddiadan çok daha gerçektir.

Bu sorumlulukla aldığımız kararlar neticesinde, zor günler geçiren dost kulüplerimiz ile maddi yardımlaşmamız artarak devam edecektir. Kulübümüzün imkanları ve organizasyonlarımız ihtiyacı olan kişi ve kurumlarla paylaşılacaktır. Hiçbir antrenörümüzün süreç sebebiyle mağdur olmasına izin verilmeyecektir. Sporcularımız için ücretsiz ek destek programlarımız ve organizasyonlarımız artarak devam edecektir. Şartlar zorlaştıkça kurumumuzun çatısı altında verilen destekler artacaktır.

Geçtiğimiz günlerde ilan ettiğimiz internet ligimiz süreçteki organizasyonlarımızdan biridir. Özellikle küçük yaştaki sporcuların motivasyon ve heyecanı artırmak amacıyla organize ettiğimiz 2. Apaydın Satranç Ligine gösterilen ilgiden dolayı çok mutluyuz. Altını çizerek belirtmek istiyorum ki organizasyona dahil olan tüm büyükusta ve diğer unvanlı sporcu arkadaşlarım hiçbir maddi beklenti içerisinde olmadan çocuklarımıza faydalı olabilmek için gönülden destek vermiştir. Eğer bu organizasyonlar amacına ulaşır da ülkemizdeki sporcuların motivasyonunda artış olursa en çok teşekkürü hak edecek kişiler karşılıksız destek veren unvanlı dostlarımızdır. Satrancın üst düzey sporcuları hissettikleri güzel duygularla küçük yaştaki sporculara bir kez daha örnek olmuştur. Arkadaşlarıma tekrar teşekkür ediyorum.

Bir çok değerli kulüp ve sporcu dostumuzun bize güvendiğini hissetmek bizim için büyük mutluluktur. Bu kadar değerli insanın bir araya geldiği bir organizasyonun adının daha anlamlı olabileceğini düşünüyoruz. Bu sebeple kurum olarak aldığımız kararla 2. Apaydın Satranç İnternet Liginin adını izninizle ‘’Kaan Taşkan İnternet Ligi’’ olarak değiştirmek istiyoruz.

FM Fethi Apaydın

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2020