Ağustos 11, 2020 | | , , , , ,

Satranç Camiasının Dikkatine

Satranç Camiasının Dikkatine

Satranç camiasının dikkatine;

Bilindiği gibi pandemi sürecinin başlarında katıldığımız bir turnuva sonrasında ciddi başarılar elde etmemize rağmen kontrolü sağlanamayan online turnuvalarda yaşanan hile ve benzeri davranışlar sebebiyle online turnuvaları resmi kabul etmediğimizi, hassas noktamız olan sporcularımızı yanlış ortamlara dahil etmeyeceğimizi, kurum ve kulüp olarak online turnuvalara resmi katılım sağlamayacağımızı bildirmiş ve hile yapan herkesi kınamıştım.

Bu açıklamamdan çok kısa bir süre sonra İstanbul iline bağlı bir online turnuvada ‘’ FMfethiapydn ’’ kullanıcı adıyla bir kişi turnuvaya kayıt yaptırmış, turnuva sırasında bazı kişilere hakaretlerde bulunmuş, bilgisayar yardımı almış ve sonunda ‘’FMfethiapydn bilgisayar yardımı aldığı için turnuvadan çıkarılmıştır. ’’ algısı meydana gelmiştir. Kullanıcı adı benim resmi hesabım veya gerçek adım olmasa da ortaya çıkan algı tarafımızca normal kabul edilmemiştir. Turnuva sırasında tarafımıza bildirilen bu durumu avukatlarımıza devretmiş, gerekli yasal girişimleri başlatmış ve yetkililerden hatası olan kişilere gerekli yaptırımların uygulanmasını talep etmiştik.

Avukatlarımız aracılığıyla attığımız resmi adımlar ve TSF yetkilileri ile birlikte titizlikle yürütülen süreç sonucunda talep ettiğimiz bilgi ve belgeler tarafımıza iletilmiştir. Başından beri herkes sahte kullanıcı olduğunu bilse de resmi olarak açıklığa kavuşmasında emeği geçen kulüp avukatlarımıza ve TSF yetkililerine yürekten teşekkür ederim. Bu olayın satranç camiasına örnek teşkil etmesi önemlidir. Bilinmesini isterim ki bu olayı yapan, yaptıran veya yapılmasına zemin hazırlayan herkesin takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Hukuki sürecin devam etmesi sebebiyle ve yapılan yanlış da olsa yapan kişiyi rencide etmemek adına sosyal medyada detayını paylaşmayı doğru bulmuyorum. Amacımız yapanı rencide etmek değildir. Hedefimiz sadece yapan da değildir.

Online platformları kullanarak sanalın arkasına sığınan hiçbir kirli zihniyete tepkisiz kalmayacağımızı, siyasetin yoğun olduğu bu dönemde bir gruba dahil olmadan doğrunun takipçisi olmaya devam edeceğimizi bildirmek isterim. Yönettiğim kurumun herhangi bir gruba dahil olması ilerideki süreçte de söz konusu değildir. Herkesin siyasi beklentiler içerisinde olduğu bu süreçte kurumumuz sporcularına ve satranç camiasına hizmet etmeye devam edecektir.

Yeri geldiğinde hiçbir kişi ve kurumu eleştirmekten çekinmeyen birisi olarak yanlış algının önüne geçmek ve yanlışlara karşı çıkmak amacıyla yaptığım bu açıklamanın kişisel çıkarlar amacıyla farklı konulara çekilmesini istemediğimi açıkça bildirmek isterim.

Kulüp avukatlarımıza tekrar teşekkür eder, tüm satranç camiamıza online süreçte kolaylıklar dilerim.

Tüm Hakları Saklıdır © 2020